The Junk Liveaboard





Een geweldige manier om de mooiste duiklocaties van Thailand te bezoeken is de Liveaboard June Hong Cian Lee ook wel Junk genoemd. De Junk is een mooie, teakhouten driemaster van ruim 30 meter die in Maleisië gebouwd is. Vroeger is de Junk gebruikt als vrachtschip, maar in 1985 is het schip omgebouwd naar een liveaboard.
De Junk heeft een indrukwekkende geschiedenis en is zelfs een filmster! In 1974 toen het nog een vrachtschip was, is de Junk gebruikt in de James Bond film “The man with the golden gun”. Aan het eind van de film ontsnapt James Bond op de “June Hong Chian Lee”. Verder duikt de Junk nog op in een documentaire van de Duitse ZDF en in de film “Swiss Family Robinson”. Toch heeft de Junk geen sterallures gekregen en is nog steeds heel tevreden met het laten zien van de prachtige onderwaterwereld van Thailand.

Een ander stukje geschiedenis aan boord van de Junk, is het dagelijkse ritueel van het offeren van o.a. fruit en thee voor de kleine Chinese tempel in de vertrekken van de kapitein. Ook op de boeg van het schip is een klein altaar waar elke week verse bloemen worden neergezet. Aan het begin van het seizoen wordt de Junk in een speciale ceremonie gezegend voor een behouden vaart.
De Junk is duidelijk een schip met een bijzondere geschiedenis wat nog een extra dimensie geeft aan een duikvakantie aan boord van dit schip.
Aan boord van de Junk is ruimte voor maximaal 18 passagiers verdeeld over 6 hutten. Er zijn twee 2-persoonshutten, twee 3-persoonshutten en twee 4 persoonshutten. De e-persoonshutten kunnen ook als privé 1-pershut geboekt worden. Alle hutten beschikken over airconditioning en een eigen badkamer met douche en toilet. Het is mogelijk een complete hut te reserveren of een bed op indeling in één van de grotere hutten. Het verblijf is op basis van volpension incl. snacks, koffie, thee. Alcoholische dranken en soft-drinks dienen ter plaatse aan het eind van de cruise te worden afgerekend. Alle maaltijden zijn bij de prijs inbegrepen en er wordt veel gebruik gemaakt van verse ingrediënten. De koks aan boord maken van elke maaltijd een feest. Na het duiken is het eerlijk om te relaxen en te zonnen op het enorme dek van de boot.

Het duiken vindt plaats vanaf een zodiac waardoor alle duikplaatsen bereikbaar zijn. Er worden maximaal 4 duiken incl. nachtduiken per dag gemaakt. Alle duiken worden begeleid door ervaren divemasters en instructeurs. Er worden aan boord echter geen opleidingen gegeven. Nitrox is niet aanwezig. Voor de fotografen en filmers is er in de salon ruimte genoeg voor het voorbereiden van de camera’s. Speciale spoeltanks voor de camera’s zijn ook aanwezig.
Op het gebied van veiligheid is alles goed geregeld. De Junk heeft 2 grote zuurstoftanks aan boord, daarnaast zijn er 40 reddingsvesten en een reddingsboot voor 25 personen.
Prijzen
Vluchtcombinaties
Vluchtcombinatie 1 naar Phuket | ||
| Van | Naar | Vliegmaatschappij |
| Amsterdam | Kuala Lumpur | Malaysia Airlines |
| Kuala Lumpur | Phuket | Malaysia Airlines |
| Phuket | Kuala Lumpur | Malaysia Airlines |
| Kuala Lumpur | Amsterdam | Malaysia Airlines |
Vluchtcombinatie 2 naar Phuket | ||
| Van | Naar | Vliegmaatschappij |
| Amsterdam | Singapore | Singapore Airlines |
| Singapore | Phuket | Singapore Airlines |
| Phuket | Singapore | Singapore Airlines |
| Singapore | Amsterdam | Singapore Airlines |
Prijzen
Vluchtcombinaties
Vluchtcombinatie 1 naar Phuket | ||
| Van | Naar | Vliegmaatschappij |
| Amsterdam | Kuala Lumpur | Malaysia Airlines |
| Kuala Lumpur | Phuket | Malaysia Airlines |
| Phuket | Kuala Lumpur | Malaysia Airlines |
| Kuala Lumpur | Amsterdam | Malaysia Airlines |
Vluchtcombinatie 2 naar Phuket | ||
| Van | Naar | Vliegmaatschappij |
| Amsterdam | Singapore | Singapore Airlines |
| Singapore | Phuket | Singapore Airlines |
| Phuket | Singapore | Singapore Airlines |
| Singapore | Amsterdam | Singapore Airlines |
Reisverslagen
Als gespecialiseerde reisorganisatie stellen wij zeer veel prijs op de persoonlijke reiservaringen van onze klanten. Dit is voor ons een belangrijke bron om onze service en kwaliteit van onze reizen te optimaliseren.
Is je vakantie helemaal naar wens geweest en heb je nog leuke herinneringen over aan je reis? Of misschien een spannende duik gehad en wil je deze delen met andere nieuwsgierige duikers? Laat het ons weten en stuur ons jouw reisverslag eventueel met foto’s toe. Indien je vakantie niet helemaal naar tevredenheid is verlopen dan horen we dat natuurlijk ook graag. Maak met jouw reisverslag kans op een reischeque ter waarde van 150 euro!
Veel leesplezier met het doorlezen van de reisverslagen.
Mail nu je ervaringen van deze accommodatie aan ons: info@diveandtravel.nl
Onderstaand de reisverslagen van deze accommodatie:
| Thailand- The Junk Liveaboard een unieke ervaring! |
PADI Openwater Diver BoekPADI Prijs: € 40,50 | PADI Advanced Openwater BoekPADI Prijs: € 44,00 |
PADI Nitrox Diver Boek (EAN)PADI Prijs: € 31,50 | Seahorses, Pipefishes and their relativesRudie H. Kuiter Prijs: € 43,50 |
A: The Art Of Underwater PhotographyAndrea & Antonella Ferrari 978 983 2731 02 3 Prijs: € 37,00 | A diver`s guide to Reef LifeAndrea & Antonella Ferrari 983 2731 01 1 Prijs: € 45,00 |
A diver`s guide to Macro LifeAndrea & Antonella Ferrari 983 2731 00 3 Prijs: € 45,00 | |




PADI Openwater Diver Boek
PADI Advanced Openwater Boek
PADI Nitrox Diver Boek (EAN)
Seahorses, Pipefishes and their relatives
A: The Art Of Underwater Photography
A diver`s guide to Reef Life
A diver`s guide to Macro Life